MeganIT > blogs > view blog > [باز هم فوتبال ايراني ...]
روزنوشت ها
آخرين روزنوشت
دلتنگم
يک‌شنبه - ۹ اسفند ۱۳۹۴

" دلتنگم "

آن قدر که مي توانم

ساعت ها زير باران قدم بزنم

بي آنکه قطره اي

خيس شوم ...

 
جستجو


ليست روزنوشت ها
آرشيو روزنوشتها
نوشته ها
گروه هاي نوشته ها


ليست نوشته ها
جستجو

آرشيو نوشته ها
فروردين ۱۳۹۸
شيدسچپج
۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۱ ۲
۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹
۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶
۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۳
۲۴ ۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰
۳۱ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶
فتوبلاگ ها
ليست فتوبلاگها
آخرين فتوبلاگها
قلب يخ
4
3
2
1
گروه هاي فتوبلاگ ها

آرشيو فتوبلاگها
فروردين ۱۳۹۸
شيدسچپج
۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۱ ۲
۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹
۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶
۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۳
۲۴ ۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰
۳۱ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶
لينکدوني
آخرين لينکها
گلهايي از جنس نور
سر بريده مرغ، علت حذف حسينيان از مرد هزار چهره
تخم‌گذاري دو پرنده در جايزه ويژه بانک!
آيا جزاير سه‌گانه ديگر ايراني نيستند
علي دايي: بعيد است به جام جهانى صعود كنيم
اولين چک گوگل
نقاشي، تنها با يك خط!

ليست لينکها
آرشيو لينکدوني
لينک دوستان
فروشگاه اينترنتي تک مارکت
دنياي مينا
اولين سايت اشتراك فايل ايران
قيمتهاي طلا و ارز
ديکشنري فارسي انگليسي آنلاين
امکانات
تبادل لينک
ليست لينک دوستان
نظرسنجي
اگر پول پيدا کني چکار مي کني؟
از کنارش بي تفاوت رد مي شم
برش مي دارم خرجش مي کنم هر مقداري که باشه
به پليس يا مغازه هاي محل تحويل مي دم

۱۴۹۳ راي       ۶۱۱ نظر

ليست نظرسنجي ها
ساير امکانات
جستجو
خبرنامه سايت
يادبودها
لينک به سايت
ثبت در Favorite
خروجي هاي XML
گزارشات
مطالب سايت
نوشته ها: ۵۷۸
نظرات: ۱۰۶۶
دنبالکها: ۶
روزنوشت ها: ۱۶۲
فتوبلاگ ها: ۴۵
نظرات: ۱۱۹
دنبالکها: ۰
لينکدوني: ۱۲۶۸
مشاهده صفحات
تعداد کل: ۱۷۶۸۵۱۲۴ صفحه
مشاهده امروز: ۱۹۳۲ صفحه
بيشترين مشاهده:
دوشنبه - ۳ تير ۱۳۹۲
تعداد: ۴۴۶۷۹ صفحه
بازديد همزمان
در حال حاضر: ۵ نفر
بيشترين بازديد همزمان:
جمعه - ۲ فروردين ۱۳۹۲
تعداد: ۲۶۱ نفر
مگانيت > نوشته ها > مشاهده نوشته
چهارشنبه - ۶ خرداد ۱۳۸۳
باز هم اتفاقات جالبي توي اين ورزش دوست داشتني (البته بيشتر به دليل حاشيه هاي جالب و در نوع خود منحصر به فرد آن در ايران) افتاد ...

امروز خيلي از جاها دارن از فوتبال نه به عنوان يک ورزش که به عنوان يک صنعت ياد مي کنن. حتي - اگه اشتباه نکنم - اين صنعت دومين صنعت از لحاظ مسائل پولي و درآمد به شمار ميرود. اما در ايران اين ورزش و يا صنعت بيشتر به يک شوخي يا طنز خنده دار تبديل شده که البته شايد بي شباهت به بقيه صنايع - البته تا اونجايي که من اطلاع دارم و فکر نمي کنم خيلي هم اطلاعاتم کامل باشه - توي کشور عزيزمون نباشه ... اما واقعا اتفاقات اخير گل سرسبد تمام اتفاقاتي است که توي ذهن من در ارتباط با اين فوتبال وجود داره. بذارين يه خورده بيشتر در مورد اين اتفاقات براتون توضيح بدم. فکر مي کنم بعد از خوندن اين مطلب شما هم علاقمند به پيگيري ورزش محبوب فوتبال بشين (البته اگه نباشين).

اول از همه حکايت تکراري باخت و اينبار تيم ملي المپيک (يا اميد) ايران اون هم به چين و کره در ورزشگاه آزادي تهران، باختي که شايد براي چند دهمين بار تجربه کرديم تا باز هم بر تجربيات ما اضافه بشه. حالا اينکه کي و به چه صورت قراره که از اين تجربيات استفاده کنيم چندان هم مهم نيست. فکر مي کنم هميشه اين نکته مهم توي گوش مديران فوتبالي ما هست که دانش را بجوييد حتي اگر در چين باشد، و خوب ما هم به چين باختيم تا به دانشمون اضافه بشه. از اين موضوع مدتي گذشته و به همين دليل هم چندان نمي خواهم در موردش توضيح بدهم و فقط به عنوان آغازي بر ماجراي فوتبال مي خواستم ازش ياد کنم.

حکايت پرسپوليس، غمخوار، بگويچ، دايي، پيرواني، گروه هفت جديد و دفاع آخر هم در نوع خودش يک حکايت بي نظير مي تونه باشه که البته ميشه بهش مواردي مثل باختهاي زنجيره اي رو هم اضافه کرد. فکر کنم ديگه همه از اين جريانات مطلع باشن ولي مرور اونها حتي به صورت تيتر وار هم خالي از لطف نيست. اول فصل رو اگه يادتون بياد پرسپوليس با يک شروع طوفاني - برد ٨ به ٢ مقابل پگاه - و ادامه رويايي اون - برد ٥ به ٢ مقابل فجر سپاسي - کاري کرد که کمتر کسي به قهرماني زودهنگام پرسپوليس در فصلي که گذشت شک کنه. ولي اين فقط شروع پرسپوليس بود و دقيقا بعد از بيان جمله روزهاي بد پرسپوليس هم از راه خواهد رسيد توسط علي پروين که در ابتداي فصل به صورت محترمانه و يا غير محترمانه از پرسپوليس بيرونش کرده بودن، پرسپوليس ٢ به ١ به تيم پيکان باخت تا مشکلات و حاشيه هاي اين تيم شروع بشه و غمخوار عزيز رو وادار به نوشتن ليست حاشيه هاي ايجاد شده ميلياردي پرسپوليس - که همطراز با بودجه اين تيم و يا حتي بيشتر از اون بود - کرد. به هر حال پرسپوليس هر روز بد و بدتر شد تا اينکه آخر فصل هم به مقام پنجمي رسيد و به تعداد حاشيه هايي که - بقول غمخوار - براي اين تيم ايجاد شده رکورد افتضاح از خودش فقط در همين فصل بجا گذاشت. اما پايان فصل و در ابتداي جام حذفي همه صحبت از حضوري قدرتمند در اين جام مي کردن تا اينکه بگويچ، مربي تيم پرسپوليس مجبور به ايجاد حاشيه جديد شد (به چه علت خدا، ميدونه و بس) و ٧ نفر از اعضاي تيم رو اخراج کرد تا پرسپوليس به تيم مقاومت خراسان ببازه و بعد از اون هم غمخوار از رياست باشگاه برکنار شد تا بقولي شير تو شير پرسپوليس کامل بشه تا اونجايي که بدليل کمبود بازيکن مربي مجبور بشه از علي دايي به عنوان دفاع آخر استفاده کنه و يا توي بازي با استقلال اهواز از بازيکن مصدومي که به زحمت ميتونست راه بره (عيسي ترائوره) استفاده کنه و ...
خوب اين قصه به نظر شما ممکن هست جاي ديگه اي هم اتفاق بيفته؟ به نظر شما هدف غمخوار علمي کردن فوتبال بود يا اينکه ثابت کنه سيستم قبلي فوتبال - يا همون سيستم علي اصغري - خيلي بهتر از فوتبال علمي است؟ و هزار تا سوال ديگه که حتي فکر نکنم بشه به يکي از اونها هم جواب بشه داد.

و آخر از همه باز هم حکايت تيم ملي، ليست سياه و سفيد، برانکو و خداد عزيزي و ... اين قصه دعوت نشدن خداد به تيم ملي که داره واقعا بي مزه ميشه. فقط در اين مورد اظهار نظر برانکو - با تمام احترام که به دليل قهرماني بوسان داره - که خداد رو بازيکن رده پنجم پاس ميدونه خيلي جالبه!!! فکر کنم معني اين حرف يعني اينکه خيلي از فوتبال دوستان و کارشناسان فوتبال (شايد ٩٥ درصد) چيزي از فوتبال نمي فهمن و فقط به صرف اينکه برانکو مربي تيم ملي است اون درست ميگه ... فقط اميدوارم باز هم حکايت باختهاي تيم ملي تکرار نشه ...

حالا به نظر شما واقعا خدا ما رو دوست نداره که چنين فوتبال مهيجي رو به ما داده تا هر روز با يکي از اتفاقهاي عجيب و غريب اون شاخ دربيريم، از خنده روده بر بشيم و ... هر چي باشه ميگن فوتبال ما سه ساله که حــــــــــــــــــرفه اي شده!

http://www.meganit.com/blogs/blog.php?code=153
تعداد مشاهده: ۴۴۲۲ - نظرات بازديدکنندگان: ۰
امکانات: Next Blog Previous Blog Blog Comments - 0 Print Blog Send To Friend Add Blog To Favorite
ثبت نظر
براي ثبت نظر جديد در ارتباط با نوشته فرم زير را کامل کنيد.
وارد کردن مواردي که با علامت v مشخص شده‌اند الزامي است.
نام: v
Chage Language
پست الکترونيک:
سايت اينترنت:
نظر شما: v
 :arrow: :biggrin: :bullet_blue: :bullet_green: :bullet_tip: :confused: :cool: :cry: :eek: :evil: :exclaim: :frown: :idea: :lol: :mad: :mrgreen: :neutral: :question: :razz: :redface: :rolleyes: :sad: :smile: :surprised: :twisted: :wink:

نظر خصوصي
در صورت انتخاب اين گزينه، نظر بصورت خصوصي ثبت خواهد شد و فقط توسط مدير سايت قابل مشاهده خواهد بود.
تاييديه: v
براي تاييد اطلاعات فرم متن داخل تصوير را مجددا وارد نماييد.

 
نوشته هاي مرتبط
گروه نرم افزاري وبيليکس
برنامه نويسي سايتها و سيستم هاي نرم افزاري، مديريت سرورهاي اينترنتي و نرم افزاري و خدمات ثبت دامنه و تخصيص فضا
تدريس خصوصي زبان
تدريس خصوصي زبان انگليسي، راهنمايي، دبيرستان، پيش دانشگاهي و مکالمه روزمره در منزل يا محل کار شما.
دبليو ايکس بلاگ
نرم افزار مديريت وبلاگ، فتوبلاگ، روزنوشت و لينکدوني به همراه امکانات ويژه براي کاربرن فارسي زبان
مراجعه به:
Webdesign and Development by Zijer & Webilix