MeganIT > blogs > view blog > [شايعه اي به قدرت ۱۰ ريشتر]
روزنوشت ها
آخرين روزنوشت
دلتنگم
يک‌شنبه - ۹ اسفند ۱۳۹۴

" دلتنگم "

آن قدر که مي توانم

ساعت ها زير باران قدم بزنم

بي آنکه قطره اي

خيس شوم ...

 
جستجو


ليست روزنوشت ها
آرشيو روزنوشتها
نوشته ها
گروه هاي نوشته ها


ليست نوشته ها
جستجو

آرشيو نوشته ها
خرداد ۱۳۹۸
شيدسچپج
۲۸ ۲۹ ۳۰ ۳۱ ۱ ۲ ۳
۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰
۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷
۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۳ ۲۴
۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰ ۳۱
فتوبلاگ ها
ليست فتوبلاگها
آخرين فتوبلاگها
قلب يخ
4
3
2
1
گروه هاي فتوبلاگ ها

آرشيو فتوبلاگها
خرداد ۱۳۹۸
شيدسچپج
۲۸ ۲۹ ۳۰ ۳۱ ۱ ۲ ۳
۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰
۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷
۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۳ ۲۴
۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰ ۳۱
لينکدوني
آخرين لينکها
گلهايي از جنس نور
سر بريده مرغ، علت حذف حسينيان از مرد هزار چهره
تخم‌گذاري دو پرنده در جايزه ويژه بانک!
آيا جزاير سه‌گانه ديگر ايراني نيستند
علي دايي: بعيد است به جام جهانى صعود كنيم
اولين چک گوگل
نقاشي، تنها با يك خط!

ليست لينکها
آرشيو لينکدوني
لينک دوستان
نرم افزارهاي رايگان
سلطون آنلاين!!!
قيمتهاي طلا و ارز
ديکشنري فارسي انگليسي آنلاين
آواي ققنوس
امکانات
تبادل لينک
ليست لينک دوستان
نظرسنجي
اگر پول پيدا کني چکار مي کني؟
از کنارش بي تفاوت رد مي شم
برش مي دارم خرجش مي کنم هر مقداري که باشه
به پليس يا مغازه هاي محل تحويل مي دم

۱۴۹۳ راي       ۶۱۱ نظر

ليست نظرسنجي ها
ساير امکانات
جستجو
خبرنامه سايت
يادبودها
لينک به سايت
ثبت در Favorite
خروجي هاي XML
گزارشات
مطالب سايت
نوشته ها: ۵۷۸
نظرات: ۱۰۶۶
دنبالکها: ۶
روزنوشت ها: ۱۶۲
فتوبلاگ ها: ۴۵
نظرات: ۱۱۹
دنبالکها: ۰
لينکدوني: ۱۲۶۸
مشاهده صفحات
تعداد کل: ۱۷۷۵۰۱۰۵ صفحه
مشاهده امروز: ۷۵۵ صفحه
بيشترين مشاهده:
دوشنبه - ۳ تير ۱۳۹۲
تعداد: ۴۴۶۷۹ صفحه
بازديد همزمان
در حال حاضر: ۴ نفر
بيشترين بازديد همزمان:
جمعه - ۲ فروردين ۱۳۹۲
تعداد: ۲۶۱ نفر
مگانيت > نوشته ها > مشاهده نوشته
پنج‌شنبه - ۱۴ خرداد ۱۳۸۳
برگي خشک و ترد بودن بس است ... تصميم بگيريم که با هر نسيمي به حرکت وا داشته نشويم و با هر لمسي از هم نپاشيم ...

در زلزله بم عده زيادي از عزيزان ما درگير قهر طبيعت و اراده پروردگار شدند و سرنوشتشان بر اين قرار گرفت که خاتمه زندگي را اينچنين تجربه کنند . هيچ کس و هيچ مقامي و هيچ آگاه و استادي زلزله اي پيش بيني نکرده بود و از هيچ جايگاه بزرگ علمي دنيا پيامي مخابره نشده بود که چنين زلزله مهيب و خانمان براندازي در راه است . حتا ساعاتي قبل از آن . ولي به ناآگاه بعد از اينکه مردم از تب و تاب خون دادن و کمک هاي انسان دوستانه فارغ شدند ناگهان در تصورات و خيالات هرج و مرج طلب و بي هنر عده اي وهم هاي الهام شد که عده اي از اساتيد فرهيخته دانشگاهي ايران اين زلزله را پيش بيني کرده بودند ، حال با گوي بلورين يا فال ورق معلوم نبود .
اين داستان مرا ياد يکي از معلمان دبيرستانم مي اندازد که در سال سوم و چهارم در محضر ايشان بوديم و فرداي هر کنکوري که برگذار مي شد در کلاس درسي ما حاضر مي شد و تعدادي کاغذ به دانش آموزان نشان مي داد و اظهار مي کرد که کليه سوالات فلان درس را در کنکور روز گذشته از سري تست هاي او بوده که عينا در کنکور آمده است !! جالب تر از همه اينکه مدارک او همه با خودکار نگاشته شده بود و طرز نگارش آن داد مي زد که چگونه سريع و تند رو نويسي شده اند !! اين هم روشي بود براي جلب شاگرد خصوصي وليکن واضح بود که بخار دانشي از اين معلم قديمي تراوش نمي کرد .
ولي داستان نو شد ... بعد از زلزله اخير در شمال که بالطبع آن تهران بزرگ هم لرزيد ... چه داستانهايي که از ذهن مريض بعضي تراوش نکرد و به گوش عالم و آدم لرزه نيانداخت . متخصصان مردمي که اين زلزله پفکي را ۹ ريشتر !!!! تخمين مي زنند و عده اي هم زلزله اول را پيش درآمدي به زلزله بعدي که در شب همان روز انجام خواهد شد مي دانند و از هم حلاليت مي طلبند تا با آغوشي باز مرگ خيالي خود را در زير آوار پيشاپيش با حس ترحم ديگران جشن بگيرند . از همه زيباتر اين قسمت داستان است که بعد از اينکه زمان وعده هاي ويرانگرانه اين افراد به سر مي آيد و اتفاقي نمي افتد نه کسي آنها را شماتت مي کند و نه اينکه خودشان تکاني خورده و سعي در اصلاح خود مي کنند ، بلکه به راحتي زمان جديدي را ارايه داده و از اين فرصت براي خودنمايي استفاده مي کنند . افرادي که حضور آنها را جز در بحران هاي اخلاقي و طوفانهاي شايعه نمي توان مشاهده کرد . تمام هنر اينان تخريب اذهان ترد و ترسان ديگران است .
و اما اين چند روز ... اتفاق مهمي افتاده ... بعد از ساليان سال که همه گردان کشان رو به سوي دانشگاههاي خارج از ايران حتا دانشگاههاي کشورهاي عربي !!! نهاده اند و قصد فرار به سوي آزادي !!! را دارند تازه متوجه شده اند که در دانشگاههاي ايران متخصصان بزرگي زندگي مي کنند که قادرند زلزله را پيش بيني کرده و زمان دقيق آن را نيز بگويند . سپس از روي حس انسان دوستي و نوع دوستي !! حتي توسط پست الکترونيک تمام افراد آشنا و غير آشنا را از اين کشفيات جديد آگاه مي سازند و با جملاتي خواهشمندانه انسان را به تفکر فرو مي برند .
آخر عزيزان ، دوستان ، بزرگان و هر آنکسي که در هر يک از تقسيم بندي هاي انساني و اجتماعي جاي گرفته ايد ... خداوند بزرگ به تدبير خود زلزله را آفريد به همان صورت که زندگي و مرگ را واجب دانست . به غير از اين عوامل عقل را نيز آفريد ... صورت وقايع را مرور کنيد و عقل را به کار گيريد ... چطور کشور ما به يک باره راه دانش را آنچنان به تاخت پيمود که صاحب دانشي شد که ميتوان زلزله را روزها قبل از وقوعش پيش بيني کرد ؟ دانشي که ريزه اي از آن در کشور زلزله خيزي مانند ژاپن وجود ندارد ؟ اين اساتيد دانشگاهي از کجا سربرآوردند که به يکباره پرچمدار حفظ شهر و مردم شده اند ؟ چطور اين تب در بين دانشجويان دانشگاههاي بزرگ تهران افتاده که زلزله در راه است ... ولي اين استاد بزرگ را يک دانشجو نمي شناسد و از کمالات و حسنات يک آدم نشناخته طوري تعريف مي کنند که در ذهن خود جايزه نوبل را يک حق پرداخت نشده به آن استاد فرضي تلقي مي کنيم ؟
بس است ... برگي خشک و ترد بودن بس است ... تصميم بگيريم که با هر نسيمي به حرکت وا داشته نشويم و با هر لمسي از هم نپاشيم . مي توانيم کاشانه خود را با تحقيق انتخاب کنيم ، مي توانيم سازندگان سازه ها را به محکم سازي تشويق کنيم ، مي توانيم به دنبال راه حلهايي باشيم که خسارات را در زمان وقوع حادثه کم کند ، و مي توانيم دعا کنيم و شکر گذار حالات خوب فعلي باشيم . و در مقابل مي توانيم انسانهايي حساس ، جو گير ، دهن بين و متزلزلي باشيم که با دميدن هر نسيم و باد شايعه و بحران هاي خودساخته درگير عواقب آينده هاي تاريکي باشيم که قدرت هر نوع تفکر مفيد و سازنده اي را از ما به يغما مي برد . باور کنيم که آنقد ارزش داريم و در جايگاه عزيزي از مقام هاي انساني به سر مي بريم که فقط از ما نيکي و سازندگي بايد تراوش کند و ديگر وقت براي به هرز دادن و غم ناداني خوردن اختصاص ندهيم .
زيبا زندگي کنيم ، زيبا بيانديشيم و با اين زيبايي جذابيت مخاطب بودن را از هزرآفرينان جنجال زا بگيريم .
شاد باشيد ....

http://www.meganit.com/blogs/blog.php?code=159
تعداد مشاهده: ۳۰۴۹ - نظرات بازديدکنندگان: ۱
امکانات: Next Blog Previous Blog Blog Comments - 1 Print Blog Send To Friend Add Blog To Favorite
نظرات بازديدکنندگان
<< صفحه بعدي ۰۱ صفحه قبلي >>
علي اميرنژاد
جمعه - ۱۵ خرداد ۱۳۸۳
به اين ميکن استفاده بهينه از تکنولوژي براي ايجاد شايعه، فکر کنم توي اين حالت سرعت پخش شايعه تا چندين برابر بيشتر از همه حالات ديگه باشه ... من همين الان داشتم مطالب زيادي رو در اين مورد مي خوندم ولي خوب واقعا با اين گفته موافقم که اين نشون دهنده پيشرفت تکنولوژي توي ايران مي تونه باشه و يه نويد براي اينکه پديده فرار مغزها ديگه داره ازبين ميره (هرچند که فکر مي کنم اگه به اين آقا و همکاراشون بشه گفت مغز، همون بهتر که هرچه زودتر فرار کنن تا ما بتونيم راحتتر زندگي کنيم.)
راستي تا يادم نرفته بگم که اين آقا علاوه بر علم زيادي (که نداره) يه خصوصيت مهم ديگه هم داره و اون هم شچاعت و جسارته، طبق نوشته يکي از سايتها که نويسندش ادعا مي کرد که آشنايي با اين شخص داره، زن و بچه اين آقا هنوز توي تهران هستن و خوب اين يعني اينکه يا اين آقا خيلي شجاع تشريف دارن و يا دقيقا زمان زلزله رو مي دونن ...
به هر حال خوبه که آدم به فکر نتيجه کارهاش هم باشه ...
امکانات: Email Website

ثبت نظر
براي ثبت نظر جديد در ارتباط با نوشته فرم زير را کامل کنيد.
وارد کردن مواردي که با علامت v مشخص شده‌اند الزامي است.
نام: v
Chage Language
پست الکترونيک:
سايت اينترنت:
نظر شما: v
 :arrow: :biggrin: :bullet_blue: :bullet_green: :bullet_tip: :confused: :cool: :cry: :eek: :evil: :exclaim: :frown: :idea: :lol: :mad: :mrgreen: :neutral: :question: :razz: :redface: :rolleyes: :sad: :smile: :surprised: :twisted: :wink:

نظر خصوصي
در صورت انتخاب اين گزينه، نظر بصورت خصوصي ثبت خواهد شد و فقط توسط مدير سايت قابل مشاهده خواهد بود.
تاييديه: v
براي تاييد اطلاعات فرم متن داخل تصوير را مجددا وارد نماييد.

 
نوشته هاي مرتبط
تبليغات شما در مگانيت
براي نمايش تبليغ محصولات، خدمات و يا توانايي هاي خودتان در اين سايت با ما تماس بگيريد ... info@meganit.com
دبليو ايکس بلاگ
نرم افزار مديريت وبلاگ، فتوبلاگ، روزنوشت و لينکدوني به همراه امکانات ويژه براي کاربرن فارسي زبان
تدريس خصوصي زبان
تدريس خصوصي زبان انگليسي، راهنمايي، دبيرستان، پيش دانشگاهي و مکالمه روزمره در منزل يا محل کار شما.
مراجعه به:
Webdesign and Development by Zijer & Webilix